Коли перевзуватися у зимову гуму: поради та рекомендації

Навесні і восени кожен автовласник замислюється, а чи не пора вже змінити гуму. Які поради дають автовиробники і досвідчені водії — читайте в нашій статті.

Наші сани їдуть самі?

Пори року нам відомі з дитинства. Ми прекрасно знаємо, що влітку буде тепло, а взимку — холодно. Автовласники ж при підготовці до зими повинні подбати не тільки про себе, але і про своє авто.

Коли ж перевзувати на свій автомобіль зимову гуму? Цим питанням задаються як початківці, так і досвідчені автомобілісти, однак на боці других досвід. Ніхто не хоче поповнити список учасників ДТП в першу ж ожеледь, або опинитися в найближчому кюветі. Незважаючи на це, до підготовки автомобіля багато автомобілістів ставляться досить недбало. І тут їх чекає підступна ситуація, коли сніг випадає в найбільш непідхожий момент: на шиномонтажах черги, серії нескінченних “автопоцілунків” і т. п.

Навіщо взагалі потрібен перехід на зимову гуму?

Зчеплення є однією з основних характеристик шин, воно залежить від ряду факторів, але в основним з них є температура. Це відбувається через те, що при різних температурах хімічний склад шини змінює свої властивості, стає м’якше або твердіше, більш чіпким або слизьким. Так, наприклад, літня гума при зниженні температури (до 0º C або нижче) стає більш жорсткою або ж, як кажуть у народі, просто “дубіє”, що погано позначається на керованості автомобіля. Найкращою ж температурою використання літньої гуми є приблизно 10-12º C, при якій вона показує свої властивості в повній мірі.zimnie-shinyi-1

А тепер поговоримо про зимову гуму. У порівнянні з літніми шинами вона більш м’яка, що зроблено для запобігання ефекту “дубіння” при низьких та мінусових температурах. Однак це не єдина їх відмінність. Так, наприклад, зимові шини відрізняються не тільки наявністю або відсутністю шипів, а також придатність, тобто для доріг без снігового покриву (вони більш тверді) і для засніжених і зледенілих доріг (більш м’які).

А може і так зійде?

Така думка була в багатьох з нас. В кінцевому ж підсумку, безвідповідальність водіїв, їх зневага до власної та суспільної безпеки можуть зіграти злий жарт. А тому не варто забувати і про те, що навіть зимова гума не зробить за вас все, тому вам варто бути вкрай уважними і адекватно реагувати на дорожні умови.

Постійно виникають суперечки про зміну літньої гуми на зимову. Розберемося в деяких аспектах зміни гуми.

Що кажуть нам виробники шин?

Виробники автомобільних шин дають рекомендації по періоду заміни гуми, причому вони є, мабуть, найбільш оптимальними порадами переходу до зими. Згідно з їхніми підрахунками і досвідам ці умови повинні забезпечувати найкращі керування автомобілем. Вони рекомендують перевзуватися при середньодобовій температурі +5 º С, при якій зазвичай, дійсна температура повітря коливається в діапазоні від 0 до 10 º C. Приємним плюсом до своєчасної зміни шин є ще вільні шиномонтажники.

tyres

Проте, не обійшлося і без винятків. Так, при планованому відправленні в перехідний (осінньо-зимовий) період в далеку подорож, слід змінити гуму перед поїздкою, щоб уникнути сюрпризів на дорозі, яка і без того буває складною. Також варто заздалегідь міняти гуму на зимову, якщо ваш автомобіль робочий і він завжди повинен бути на ходу, в будь-яку погоду.

Любиш кататися, люби і…..

Таким чином, сам собою напрошується висновок. Якщо для вас слово безпека не “порожній звук”, то слід поставитися до питання про зміну гуми дуже серйозно. Економити на власній безпеці, як мінімум, нерозумно. Не варто забувати і про те, що автомобіль буде з вами “доброзичливим”, якщо стежити за ним належним чином.