В Україні введено пряме врегулювання по “автоцивілці”

З 1 грудня 2016 року в Україні стартувало пряме врегулювання страхових випадків з обов’язкового страхування відповідальності власників транспортних засобів в добровільному режимі.

Тепер потерпілий в ДТП може звертатися до свого страховика ОСЦВ (обов’язкове страхування цивільної відповідальності) або страховика винуватця. Страхова компанія врегулює страховий випадок і здійснює відшкодування клієнтові.

Що стосується взаєморозрахунків між страховиками, то один раз в місяць буде формуватися реєстр зустрічних вимог між страховими компаніями, які здійснили відшкодування до страховиків винуватців. Компенсація витрат між страховиками відбуватиметься через розрахунково-клірингову систему в МТСБУ. Засоби страховиків зараховуються на спеціальні рахунки в УкрСиббанку, який був обраний в ролі уповноваженого банку.

Одним з ключових переваг системи прямого врегулювання є гарантія своєчасного отримання страхового відшкодування потерпілим. Для забезпечення виконання зобов’язань один перед одним, страховики сформують гарантійний фонд в розмірі 50% середньомісячного розміру страхових виплат.

Пряме врегулювання збитків можливо за таких умов:

1. ДТП сталося за участю тільки двох транспортних засобів, і є контактним (було зіткнення) незалежно від наявності або відсутності потерпілих, яким завдано шкоду життю і здоров’ю.

2. Обидва водії мали дійсні на момент ДТП поліси ОСЦВ, видані страховими компаніями, які є учасниками системи прямого врегулювання.

Страхові компанії, які підписали угоди про пряме врегулювання, прийняли рішення підтвердити, що угода набуває чинності з 1 грудня 2016 року. Антимонопольний комітет, в свою чергу, дав дозвіл на узгоджені дії у вигляді укладення МТСБУ і страховиками-членами Бюро угоди про пряме врегулювання збитків 27 жовтня, обмеживши його дію двома роками.

Поки участь в системі прямого врегулювання підтвердили 16 українських страховиків: АХА Страхування, Арсенал Страхування, PZU Україна, ВУСО, АСКА, Оранта, ПРОСТО-страхування, УНІКА, Провідна, ІНГО Україна, Універсальна, Міжнародна СК, КРЕДО, АСКО-Донбас Північний, Колоннейд Україна і Брокбізнес. Ще 10 страховиків мають намір приєднатися до системи прямого врегулювання найближчим часом.

Це важливий крок назустріч клієнту, який свідчить про лояльність, довіру страховиків до своїх клієнтів і готовності впроваджувати кращі європейські практики, вважає Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко. – «Думаю, що найближчим часом кількість компаній, які приєдналися до Угоди про пряме врегулювання значно зросте, адже зручність в отриманні відшкодування – не просто додаткова опція страховика, а й важлива конкурентна перевага на сучасному ринку ОСЦВ».

Форіншурер