Українським водіям доведеться більше платити за “цивілку”

Вартість полісів ОСЦПВ в багатьох страхових компаніях в травні зросла на 20-30% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомили учасники страхового ринку, пише “Капітал”.

“Деякі компанії підвищили ціни ще в березні-квітні, але більшість почали підвищувати в травні”, – говорить гендиректор асоціації “Страховий бізнес” Людмила Білошицька.

Причиною стало рішення координаційної ради Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) від 29 квітня, згідно з яким всі страховики, які з 1 червня будуть застосовувати мінімальні коефіцієнти до тарифів на поліси ОСЦПВ, а також давати клієнтам знижки більше 20%, повинні будуть платити до Фонду захисту потерпілих МТСБУ додаткові гарантійні внески. Відрахування будуть залежати від рівня цін на поліси ОСЦПВ, знижок, а також капіталізації самої компанії і коливатися в рамках 3-20% від вартості поліса.

“Ми змушені були піти на такий крок у рамках боротьби з демпінгом на ринку “автоцивілки”. Про це Бюро вже давно просили страховики, які не демпінгують і виконують свої зобов’язання перед клієнтами, інакше недобросовісні продавці збанкрутують самі і створять проблеми іншим”, – зазначає гендиректор МТСБУ Наталія Гудима.

“Ми ще торік пропонували ввести такі відрахування до фонду, щоб знизити рівень демпінгу на ринку. Але тільки цього року МТСБУ ухвалило таке рішення”, – підтвердив інформацію президент Української федерації страхування Андрій Перетяжко. За його словами, через недосконалі закони на ринку ОСЦПВ склалася парадоксальна ситуація: рівень виплат щороку зростає, а вартість “автоцивілки”, навпаки, знижується.

“Тільки на початку цього року через девальвацію гривні і зростання кількості страхових подій збитковість ОСЦПВ зросте в середньому на третину.

За оцінками страховиків, у квітні-травні ціни на ОСЦПВ підвищили близько 50% продавців “автоцивілки”, при тому, що тарифи на ОСЦПВ, які затверджує держава, залишаються на колишньому рівні.

“Тарифи страховики самостійно змінювати не можуть, але можуть застосовувати до ціни на поліси більш високі коефіцієнти, а також не давати клієнтам знижки вище 20%”, – пояснила начальник департаменту інформаційного забезпечення, аналізу та методології страхування МТСБУ Олена Мошаро.

Приміром, якщо раніше в Києві можна було купити “автоцивілку” за 600-800 грн залежно від об’єму двигуна, то тепер вартість поліса у багатьох компаній підвищиться до 1 тис. грн. У містах-мільйонниках і супутниках Києва – з 400-500 до 700 грн.

“Але вартість полісу потрібно уточнювати в самій компанії. Бо, якщо страховик капіталізований і готовий платити підвищені відрахування до фонду МТСБУ, він може і не підвищувати вартість своїх полісів “автоцивілки”, – зазначає Перетяжко.