В літню подорож на авто

Літня подорож на авто: короткі поради автотуристам

Отож, для того, щоб навіть найдовший переїзд був не втомлюючим і цікавим варто дотримуватися таких правил:

Перед будь-якою подорожжю перевірити стан свого авто: тиск в колесах, рівні масла і гальмівної рідини, справність фар, інших світлових покажчиків, кондиціонера і радіо, заправити повний бак.

Приготувати аварійний комплект: інструкція по керуванню автомобілем, страховка на авто, ліхтарик, додаткові запобіжники, світловідбиваючий трикутник, вогнегасник і аптечка.

Довготривалу їзду треба починати обов’язково добре виспаним – щоб надовше вистачило “заряду батареї”.

Найкраще мати двох водії в одному авто – це збільшить можливий час безперервної їзди, а також значно полегшить орієнтування на місцевості, пошук готелю, заправної станції, правильного напрямку дороги.

Важливо добре закріпити весь багаж, а особливо, якщо є такі об’ємні речі, як лижі, велосипеди, або ще щось. Бо на великій швидкості може трапитися різне.

Не варто розраховувати на один лише GPS: сучасні гаджети дозволяють мати різні програми навігації у різних місцях: телефони, ноутбуки, планшети. Багато хто радить мати щей паперові карти для повної впевненості.

Всі ключові місця на маршруті необхідно виділити наперед і завжди знати в якому напряму їдете, бо часто бувають ремонти доріг, об’їзди, аварії, про які GPS ще не знає.

Не можна пити алкоголь перед подорожжю: звичайно, одне пиво до інтоксикації не призведе, але точно викличе сонливість організму.

Не дозволяти рівню палива опуститися нижче четверті баку. На не магістральних дорогах часто буває так, що до найближчої нормальної заправки дуже далеко, або вона закрита.

Харчування: не можна їхати голодним – це значно знижує концентрацію і як наслідок – є небезпечним  для водіння. Так само, не можна споживати їжу в великій кількості, оскільки це викличе відчуття втоми в організмі. Найкраще мати з собою швидкі снеки: фрукти, сухофрукти, горіхи, йогурти, батончики з мюслі і охолоджену воду для втамування спраги.

Взагалі існує правило водіння: зупинятися кожні три години їзди, або тоді, коли відчуваєш втому, чи сонливість. Навіть коротка зупинка на 5 хвилин дає дуже багато: водій встає, розминає ноги, спину, а діти в цей час можуть  побігати, пострибати. В такому випадку значно підвищується концентрація людини під час наступного участку їзди, а отже і збільшується безпека руху.

Важливу роль грає музика. В машині завжди варто тримати ту музику, яка подобається і здатна підняти настрій: не рекомендується надто важка, бо викликає агресію, або дуже повільна – сонливість.

Потрібно періодично відкривати вікно для провітрювання, це також стимулює пожвавлення для організму. А температуру в салоні тримати таку, щоб не було душно – краще проходніше.

У випадку подорожі з дітьми найкращим помічником є планшет із мультиками та іграшки. Також, варто зробити так, щоб дітям також було цікаво дивитися на дорогу. У нашому випадку, дитяче кріселко розташоване посередині і син завжди “допомагає” їхати .

Використання круїз-контролю застерігає від перевищення швидкості і дає можливість більше насолодитися навколишніми краєвидами.

Якщо їдуть 2 машини в парі : дуже помічними є рації, особливо за кордоном, де роумінг дорогий. А про правила їзди і зупинок треба чітко домовлятися наперед, щоб потім не виникало запитань. Ну в цій галузі нам ще вчитися і вчитися….

Якщо доводиться їхати більше 12 годин до пункту призначення – то краще зупинитися на комфорну ночівлю для відновлення сил і енергії.

Емпіричним шляхом було доведено, що максимально комфортна відстань для сім’ї по європейським автошляхам – 1000 км вдень мішаної магістрально-звичайної дороги. Більше не варто, хіба, якщо через 200 км кінцева точка призначення.

Варто задумуватися про місце ночівлі за 1.5-2 год до бажаного часу: приблизно стільки в середньому потрібно для того, щоб знайти підходящий мотель. Ну звичайно, тут можна заперечити, що це ще дуже залежить від дороги, але у цій подорожі і всіх наших попередніх цей показник був саме такий.

Бронь готелів наперед економить час і нерви, але на дорозі може трапитися всяке, і часом складно вкластися у виділений час.

І найголовніше правило – “enjoy your drive”, тобто завжди, завжди отримуйте задоволення від подорожі. Знайдіть те, що подобається у дорозі: будь-то краєвиди, які варто зупинятися і фотографувати, чи зони відпочинку, де можна навіть просто походити, чи спостереження за життям придорожніх містечок. Краще витратити на 2-3 години більше на дорогу, але зробити так, щоб вона приносила задоволення всій сім’ї.